Hodowla

   Nasza hodowla jest zarejestrowana w Cat Club Bydgoszcz, należącym do Federacji Felis Polonia, która jest członkiem największej w świecie organizacji skupiającej miłośników i hodowców kotów rasowych FIFe (Federation Internationale Feline). Od FIFe otrzymaliśmy przydomek hodowlany Marvel Eyes*Pl.

   Decyzja o kupnie kota zapadła wiele miesięcy temu. Ragdolle podobały nam się od zawsze,więc nie mieliśmy problemu z wyborem rasy. Problem stanowił wybór odpowiedniego osobnika. Kilka miesięcy spędzonych na przeglądaniu stron internetowych, oglądanie setek zdjęć oraz wysyłanie wielu e-maili w końcu się opłaciło. Trafiliśmy na stronę internetową Państwa Bożeny i Wiktora Wolak - tam zobaczyliśmy zdjęcia Jadwisi :)

   Po naszą pierwszą i narazie jedyną kotkę rasy Ragdoll pojechaliśmy 20 stycznia 2010r. do Jawora do hodowli Koty Agaty*PL. Było to w naszym życiu ogromne wydarzenie. Z bijącymi serduszkami wyczekiwaliśmy chwili kiedy ta piękna kotka wkroczy do naszego domu. W drodze po kiciusia o mały włos nie dostaliśmy mandatu za przekroczenie prędkości:) Ta mała puszysta kuleczka od pierwszych chwil zdobyła nasze serca i spełniła nasze marzenia o kocie z łagodnym charakterem i niesamowitym wyglądem. Jej błękitne oczy i piękne prążkowane łapki pokochała cała nasza rodzina. Czas szybko upływał... rozpoczęliśmy więc przygotowania do pierwszej wystawy - co oczywiście wiązało się o ogromnymi emocjami. 21.08.2010r. w Olsztynie na XV Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych Jadwisia zadebiutowała w klasie młodzieży i otrzymała swoją pierwszą ocenę Ex1. Na kolejnych wystawach zdobyła certyfikaty do tytułów: Champion i International Champion a także 1 certyfikat do tytułu Grand International Champion. Obecnie z niecierpliwością czekamy na pierwsze kocięta.

   Nasza hodowla jest i zawsze będzie małą hodowlą domową, a nasza kicia ( a w przyszłości również inne koty) tworzy z nami jedną szczęśliwą rodzinę:) Jadźka bądź Jadziunia bo tak na nią wołamy, śpi razem z nami, towarzyszy nam na każdym kroku i rozwesela. Wystarczy tylko spojrzeć w te błękitne oczy by wszelkie smutki odeszły w dal.